MONofobia Tour w Kętrzynie! MERYSTEM przed QUO VADIS w City Clubie

Kętrzyn wkrótce rozbrzmi ciężkimi gitarami – 19 września na Mazury zawita „porośnięta legendą” formacja QUO VADIS ze Szczecina, a koncert poprzedzi występ zespołu MERYSTEM z Mrągowa. To wyjątkowa okazja, by usłyszeć jedną z najważniejszych polskich grup metalowych oraz wesprzeć lokalną scenę muzyczną.


QUO VADIS, założony w 1988 roku w Szczecinie, od ponad trzech dekad jest ważnym punktem na mapie polskiego metalu. Na swoim koncie ma liczne wydawnictwa – od kultowej „Monofobii” z 1989 roku, przez takie albumy jak Politics, Król czy najnowszy Labirynth (2024). Zespół wielokrotnie występował na największych polskich i zagranicznych festiwalach, a także brał udział w akcjach społecznych i koncertach charytatywnych.

Jesienna odsłona trasy MONofobia Tour 2025 zawita do Kętrzyna, a publiczność będzie miała okazję zobaczyć QUO VADIS w pełnym koncertowym żywiole.

Supportem wydarzenia będzie MERYSTEM – młody, ale w regionie już rozpoznawalny band z Mrągowa. Ich styl oscyluje wokół melodic death metalu, a za gitarowe riffy odpowiada Daniel Olszewski – lider i mózg formacji. MERYSTEM miał już okazję dzielić scenę z takimi zespołami jak LUXTORPEDĄ, TSA, CHASSIS czy EVENT RELENTLESS, a teraz stanie u boku legendy polskiego metalu.

Koncert w Kętrzynie będzie zatem symbolicznym spotkaniem – uznanej formacji o ogólnopolskiej renomie i młodego zespołu z regionu, który konsekwentnie buduje swoją pozycję.

Fot. Aurelia Kołodziej