Free Porn
xbporn

Winyle Tour. Legendy polskiego rocka ponownie łączą siły

Tych trzech zespołów fanom polskiego rocka przedstawiać nie trzeba. KOBRANOCKA, RÓŻE EUROPY i SZTYWNY PAL AZJI ponownie zagrają wspólne koncerty.


To niekwestionowane legendy polskiego rocka. Na przełomie lat 80/90-tych ich przeboje śpiewała cała Polska. Teraz będzie okazja usłyszeć na jednym koncercie takie hity, jak m.in. „Jedwab”, „Kocham cię jak Irlandię” czy „Wieża radości, wieża samotności”. Będzie to okazja do cofnięcia się w czasie i nostalgicznych wspomnień, ale sprawdzenia też najnowszego repertuaru zespołów. KOBRANOCKA i SZTYWNY PAL AZJI są świeżo po premierze najnowszych albumów.

Róże Europy, Sztywny Pal Azji, Kobranocka
fot. Wojtek Caruk

— Koncerty będą dla wielu osób powrotem do złotych lat polskiego rocka. Fani będą mogli sobie przypomnieć czasy, kiedy muzyka była czymś więcej, niż tylko dźwiękami a słowa miały głębszy sens. Podczas wydarzeń zespoły przypomną swoje największe evergreeny, ale również zaprezentują nowy, nie mniej ekscytujący repertuar. Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich hity śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy napisać, że w latach 80. nie było internetu, YouTube i telefonów komórkowych. Twórczość zespołów niosła się za sprawą kaset przegrywanych na Grundigach i w piosenkach śpiewanych przy ognisku. W telewizji były dwa kanały, a przy życiu trzymał nas nieśmiertelny Marek Niedźwiecki z radiową Trójką i „Rozgłośnia Harcerska”. To tyle historii. Czas na powrót do przeszłości! — zachęcają organizatorzy z Galicia Productions.
Na ten moment znane są terminy pierwszych dwóch koncertów, jakie kapele zagrają pod szyldem „Winyle Tour” w sezonie 2022/2023.
02.12Olsztyn, Aula Anny Wasilewskiej ul.Kościńskiego 11 https://www.facebook.com/events/1363352967805202/
03.12Toruń, Lizard King ul. Mikołaja Kopernika 3 https://www.facebook.com/events/603906544753554
Otwarcie wejść: 18:00 Start: 19:00
Bilety przedsprzedaż 90 zł, w dniu koncertu 100 zł
Pomysł na trasę „Winyle Tour” powstał kilka lat temu. To wspólny projekt zespołów KOBRANOCKA, SZTYWNY PAL AZJI i KOBRANOCKA. Na niektórych koncertach towarzyszył im m.in. PROLETARYAT. — Na te koncerty przychodzą ludzie, którzy naszą muzykę traktują, jako znaczniki w swoim życiu. Przykłady: dziewczyna poznała swojego przyszłego męża tańcząc przy naszej piosence podczas studniówki, czy pewien dżentelmen wspominał nam, jak w latach 80 – tych uciekł z jednostki wojskowej po to, żeby przejechać 300 kilometrów na nasz koncert. Kiedy wrócił, to siedział trzy tygodnie w karcerze. Dużo jest takich osób, które przychodzą na koncerty nasze i „winylowe”, które gramy z Kobranocką i Sztywnym Palem Azji, i wspominają swoje najlepsze dni w życiu. To miłe, że jesteśmy częścią ich wspomnień — mówi Piotr Klatt, wokalista grupy RÓŻE EUROPY. — To często całe załogi znajomych sprzed lat, którzy znali się od dziecka lub poznali np. na studiach, i którym nasza muzyka towarzyszyła wtedy i towarzyszy teraz. Dziś przez pryzmat naszej muzyki podtrzymują swoją wspólną historię. Ludzie chcą słuchać utworów, które były częścią ich historii w czasach emocji i dorastania, słuchać piosnek, które kojarzą się im z czymś dobrym — dodaje.
KOBRANOCKA

Kobranocka
KOBRANOCKA / fot. Wojtek Caruk

Początki grupy KOBRANOCKA sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu „Poza Kontrolą”. Następnie KOBRANOCKA towarzyszyła DIE TOTEN HOSEN w czasie trasy po Polsce. W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta KOBRANOCKI „Sztuka Jest Skarpetką Kulawego”, a dwa lata później kolejna „Kwiaty Na Żywopłocie”, zawierająca słynny cover Stonesów„Współczucie dla diabła” oraz „Kocham Cię jak Irlandię”. Dyskografię zespołu zamyka wydana w tym roku płyta „Nie bądźmy obojętni”.

RÓŻE EUROPY

Róże Europy
RÓŻE EUROPY / fot. Wojtek Caruk

1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące koncertów w całej Polsce, występy w USA, Anglii, Austrii, Włoszech! RÓŻE EUROPY oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Tak jest wszędzie, gdzie grają.

SZTYWNY PAL AZJI

Sztywny Pal Azji
SZTYWNY PAL AZJI / fot. Wojtek Caruk

Grupa SZTYWNY PAL AZJI powstała na początku 1986, założony przez gitarzystę, a zarazem głównego twórcę repertuaru Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka. Pierwszy sukces kapela odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zespół prezentował styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Grupa zakwalifikowała się do „złotej dziesiątki”, a piosenka „Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Europa i Azja”. Największe przeboje pochodzące z tego albumu, „Spotkanie z…” oraz „Wieża radości, wieża samotności” bardzo szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Na płycie gościnnie wystąpił Ryszard Wojciul, który wkrótce potem stał się członkiem zespołu. W pełnym składzie SZTYWNY PAL AZJI wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988). Zespół wziął także udział w trasach Krajowej Sceny Młodzieżowej (1987 i 1989). W roku 1988 grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu mówiącego o polskim rocku pod tytułem „Dzień Solidarności”. W tym roku grupa świętuje jubileusz 35-lecia swojego debiutu, jednak nie odcina kuponów od swoich dokonań. W październiku światło dzienne ujrzał najnowszy album grupy „Jestem tu po to”. Zdaniem recenzentów to powrót grupy do korzeni. Teraz będzie można przekonać się o tym na żywo.

Najnowsze

Related articles