Legendarni muzycy Guns N’ Roses, Black Sabbath i Dio na płycie polskiego gitarzysty. Pierwszy singiel już za kilka dni

Piotr Lekki, gitarzysta TSA MNKWL i twórca cyklu „Bochnia Rocks”, zapowiada solowy album. Utworem promującym wydawnictwo jest „Ghost Of Rock”, do którego powstał teledysk. Premiera klipu zaplanowana została na 12 maja 2026 roku. 


W utworze zagrali światowej sławy muzycy: perkusista Vinny Appice (m.in. DIO, Black Sabbath) oraz gitarzysta Rowan Robertson (DIO).

Piotr Lekki
Piotr Lekki / fot. Henryk Michaluk

„Ghost Of Rock” to bezkompromisowy hołd dla gigantów ciężkiego brzmienia. Piotr Lekki dedykuje kompozycję trzem ikonom, które ukształtowały historię gatunku: Lemmy’emu Kilmisterowi, Ronniemu Jamesowi Dio oraz Ozzy’emu Osbourne’owi.

W nagraniu wzięła udział międzynarodowa ekipa. Obok wymienionych wyżej legendarnych muzyków w nagraniu słychać basistę Francesco Caporalettiego (m.in. Gus G, Vinnie Moore), partie wokalne wykonali Damian Michalski (TSA MNKWL) oraz Robert „Sierściu” Mastalerz (4Szmery, SPiS). W teledysku gościnnie na perkusji pojawił się Alessio Palizzi.

– Ta piosenka jest dla Lemmy’ego, Ronniego i Ozzy’ego. To oni wyznaczyli drogę. Chciałem oddać im szacunek poprzez czysty, rockowy ogień – wyjaśnia Piotr Lekki.

PREMIERA 12 MAJA:

Premiera albumu „Ghost Of Rock” planowana jest na jesień 2026 roku. Grają na niej gościnnie gwiazdy światowego rocka. W trzech utworach na bębnach zagrał Vinny Appice (DIO, Black Sabbath) w dwóch Brian Tichy (Dead Daisies, Billy Idol, Whitesnake). 

Gitarowe partie gościnnie nagrali Ron „Bumblefoot” Thal (eks- Guns N’ Roses), Rowan Robertson (DIO), Andre Nieri (Virgil Donati, x Grand Discovery), Andy Martongelli (Arthemis, David Dellefson) czy Emiliano Tessitore (Carl Santance, Tim „Ripper” Owens). 

Piotr Lekki, TSA MNKWL, Damian Michalski
Gitarzysta współpracuje z wokalistką Damianem Michalskim od 2019 roku pod szyldem TSA MNKWL / fot. Wojtek Caruk

Za partie wokalne odpowiada w większości Damian Michalski, kolega z TSA MNKWL, ale w dwóch utworach zaśpiewał także Robert „Sierściu” Mastalerz (4Szmery), wokalista z którym Piotr koncertuje i nagrywa w projekcie akustycznym PiS (Piotrek i Sierściu).

Na płycie wsparli też Piotra przyjaciele znani z cyklu koncertów „Bochnia Rocks”, włoscy muzycy sesyjni: Francesco Caporaletti – bas, Alessio Palizzi – bębny, Titta Tani – bębny. Są też polscy koledzy: Artur Olkowicz – bas, Robert Świątek – bas, Sławek Puka – bębny i Adam „Harris” Jasiński– bas.

Piotr Lekki
Piotr Lekki / fot. Piotr Duda

Piotr Lekki to gitarzysta, kompozytor, producent oraz realizator dźwięku prowadzący KWARTstudio i Studio Leonardo27. Od 2019 roku jest filarem grupy TSA MNKWL, w której odpowiadał również za realizację i produkcję dobrze przyjętego albumu „Niezwyciężony”.

Jego portfolio obejmuje współpracę z czołowymi muzykami światowej sceny, takimi jak Paul Gilbert, David Ellefson (Megadeth), Ron Bumblefoot Thal (eks-Guns N’ Roses), John Corabi (The Dead Daisies), Tim Ripper Owens (eks-Judas Priest), Gus G (Ozzy Osbourne) czy Vinny Appice (Black Sabbath, DIO). Występował także z bluesmanem Darylem Strodesem i dwukrotnie koncertował w legendarnym klubie Whisky a Go Go w Los Angeles.

Na polskim rynku muzycznym współpracuje z Marcinem Furmańskim oraz współtworzy od 2008 roku akustyczny projekt PiS (Piotrek i Sierściu). W ramach tej inicjatywy regularnie koncertuje z uznanymi instrumentalistami: Jerzym Styczyńskim (Dżem), Markiem Raduli oraz Wojciechem Hoffmannem (Turbo).

Jako producent:

  • współprodukował nominowaną do Fryderyków płytę „Republika 69” zespołu Agressiva 69.
  • produkował i realizował utwór „Water, Water” grupy Stirwater Pawła Mąciwody (Scorpions), który zdobył uznanie na Liście Przebojów Trójki.
  • realizował i produkował album „Tysiące Szuflad” projektu Szepta (2023).

W swojej historii ma również otwarcie koncertu Deep Purple w krakowskiej Arenie z zespołem One oraz współtworzenie w latach 90. grupy Obcy, w składzie której znaleźli się m.in. Janusz Radek i Piotr Żaczek. Jest także założycielem blues-rockowej formacji Evening Standard.

Od 2014 roku wraz z żoną Elą jest organizatorem koncertów pod szyldem „Bochnia Rocks”, w którym to cyklu odbyło już się około 80 koncertów, na których wystąpili m.in. Simon Phillips, Andy Timmons, Michael Angelo Batio, Richie Kotzen, Carmine i Vinny Appice, Stu Hamm, Jennifer Batten, Virgil Donati, Aleks Skolnick, Vinnie Moore, Doogie White, Paul Gilbert, Ron „Bumblefoot” Thal, Carl Santance, Rowan Robertson, Tim „Ripper” Owens, Greg Howe, Mohini Dey i wielu innych. Wielokrotnie wystąpił gościnnie z gwiazdami tych koncertów.