Death metalowa legenda sprzed ponad trzech dekad wraca w wielkim stylu. Deformeathing Prod. zapowiada reedycję brutalnego klasyka GHOST – „The Lost of Mercy” – na 180-gramowym winylu. Przedsprzedaż już ruszyła!
To wznowienie można uznać za celebrację jednego z najmocniejszych uderzeń polskiego death metalu lat 90. Album „The Lost of Mercy”, pierwotnie wydany w 1994 roku przez Loud Out Records, doczekał się zasłużonego odświeżenia. Materiał przeszedł gruntowne czyszczenie ścieżek (Hailz „Zuchu”!!!), a masteringiem pod winyl zajął się nie kto inny jak Haldor Grunberg (Satanic Audio). Za nową oprawę graficzną odpowiada Paweł Ozon (XXV The Sign).
Nowe wydanie to trzy wersje kolorystyczne winyla, gatefold, dwustronna wkładka i stylowy hypesticker.
A sama muzyka? Brutalna, bezkompromisowa, ociekająca klimatem śmierci. GHOST na tym albumie stawia się w jednej linii z klasykami pokroju MALEVOLENT CREATION czy OBITUARY, mieszając amerykańską szkołę z polskim mrokiem i brudem lat 90. Growl, który ciśnie z głośników, to czyste zło, a cały materiał – zasyfiony, gęsty, klimatyczny – wciąż robi wrażenie.
Bez wątpienia vinylowa wersja „The Lost of Mercy” będzie gratką dla kolekcjonerów. Premiera już 25 sierpnia.