Nowa płyta DEEP PURPLE w wakacje, pierwszy singiel już w sieci

Weterani hard rocka nie składają broni. Właśnie zapowiedzieli swój 23 album. 30 kwietnia w internecie pojawił się teledysk do pierwszego singla. 56 lat na scenie, 22 dotychczas wydane płyty i wciąż nie mają dosyć. Emerytury DEEP PURPLE (mimo wcześniejszych zapowiedzi) wciąż nie widać. Zespół nadal jest aktywny koncertowo, a na wakacje zapowiedział premierę 23 albumu. Płyta będzie nosiła tytuł „=1”. … więcejNowa płyta DEEP PURPLE w wakacje, pierwszy singiel już w sieci

Zmarł współzałożyciel THE MOODY BLUES

W wieku 82 lat zmarł Mike Pinder, współzałożyciel i klawiszowiec brytyjskiej grupy THE MOODY BLUES. Jak poinformowała rodzina muzyka – zmarł on w środę 24 kwietnia w swoim domu w Północnej Kalifornii w otoczeniu rodziny. – Odszedł spokojnie. Jego ostatnie dni były wypełnione muzyką i miłością rodziny. Michael żył swoim życiem z dziecięcym zachwytem, ​​krocząc głęboko introspekcyjną ścieżką, która połączyła … więcejZmarł współzałożyciel THE MOODY BLUES

SEXBOMBA ponownie wybuchnie w maju

Ruszył pre-order nowej płyty legendy polskiego punk rocka – grupy SEXBOMBA. Do sieci w kwietniu trafiły dwa single i towarzyszące im klipy. Nowa płyta SEXBOMBY będzie nosiła tytuł „Sztuczna inteligencja kontra prawdziwa głupota”. Jak czytamy w zapowiedzi wydawniczej: „opisuje popandemiczną cyberrzeczywistość”. Premiera zaplanowana jest na 17 maja nakładem Mystic Production. Na album składa się 12 utworów. Autorem tekstów jest wokalista … więcejSEXBOMBA ponownie wybuchnie w maju

POPIÓR – „Pomarlisko”

Po przesłuchaniu „Pomarliska” w głowie mam myśl, że muzyczny duch Romana Kostrzewskiego jest i będzie wieczny. Jednak sam zespół ma do pokazania coś więcej niż tylko „poromkowy” sentymentalizm. W stosunku do tej płyty były wielkie oczekiwania. Wiadomo było, że dwóch ludzi współpracujących jeszcze niedawno z Kostrzewskim postanowiło kontynuować w pewnym sensie jego dzieło. Grupa POPIÓR powstała z inicjatywy gitarzysty Jacka … więcejPOPIÓR – „Pomarlisko”

DISLOYAL zapowiada nową płytę i koncerty

Dziewięć lat fani DISLOYAL musieli czekać na piąty album mazurskich (z międzynarodowym składem) death metalowców. Na szczęście data premiery jest już znana, a zespół ogłosił pierwsze promocyjne koncerty. Jeszcze na początku roku grupa informowała o podpisaniu kontraktu z Black Lion Records. To właśnie pod szyldem tej szwedzkiej wytwórni 12 lipca ukaże się „Divine Miasmata”. Album został nagrany w Monroe Sound … więcejDISLOYAL zapowiada nową płytę i koncerty

Odliczanie rozpoczęte. ZEW się obudzi za niespełna 50 dni

Festiwal ZEW się budzi, jedno z bardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych roku, w dniach 31 maja – 1 czerwca 2024 r. powraca do malowniczych Bieszczad, zapowiadając niezapomnianą podróż przez świat muzyki alternatywnej i niezwykłych przygód. ZEW się budzi: Miejsce, gdzie młode talenty spotykają się z legendami Wśród gwiazd festiwalu znajdzie się BOIKOT, hiszpańska legenda punk rocka, której występ na ZEW się … więcejOdliczanie rozpoczęte. ZEW się obudzi za niespełna 50 dni

1863 – „1863”

Nazwa projektu i tytuł płyty nie są przypadkiem. Wystarczy rzut oka na okładkę i skojarzenie daty wydania. I już wiadomo o co tu chodzi. W 2023 roku obchodziliśmy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Z tej okazji Radosław Sołek, na co dzień wokalista i gitarzysta grupy MALCHUS, postanowił oddać hołd powstańcom. To właśnie on stoi za kompozycjami, tekstami, obsłużył też wszystkie … więcej1863 – „1863”

Olaf Deriglasoff akustycznie w Klubie Falcon

Fanom alternatywnych brzmień Olafa Deriglsoffa przedstawiać nie trzeba. Teraz będzie okazja poznać jego bardziej kameralne, akustyczne oblicze. Olaf Deriglasoff to muzyk, kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny. Swoją drogę artystyczną zaczął na początku lat 80-tych, zakładając zespół DZIECI KAPITANA KLOSSA, z którym brał czynny udział w działaniach tzw. Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Na przestrzeni bez mała czterech dekad działalności zaistniał jako … więcejOlaf Deriglasoff akustycznie w Klubie Falcon

PLANET HELL wspólnie z Mad Lion Records wybierają się w misję numer 3

Katowicki PLANET HELL już 10 lat prowadzi misje kosmicznego podboju za pomocą progresywnego death metalu. Zespół właśnie zakończył nagrania trzeciej płyty. Komitywa PLANET HELL z twórczością genialnego pisarza, futurologa Stanisława Lema jest wpisana w DNA zespołu. Krocząc tą wspólną ścieżką docieramy do kolejnego, ponadprzeciętnego przedsięwzięcia zatytułowanego „Mission Three”! To kolejny koncept album w karierze PLANET HELL, tym razem inspirowany wizjonerskim dziełem … więcejPLANET HELL wspólnie z Mad Lion Records wybierają się w misję numer 3

Zwycięzcy Road To Mystic promują nowy singiel

W sieci dostępny jest już nowy singiel krakowskiej grupy SEWER DWELLERS. Muzycy szykują się do czerwcowego występu na Mystic Festival. SEWER DWELLERS to świeży zespół z Krakowa prezentujący nowatorskie spojrzenie na współczesną mieszankę deathcore’ui death metalu, wzbogaconą przy tym o symfoniczne akcenty. Liryczna istota zespołu odzwierciedlona jest w samej nazwie – „Sewer Dwellers”, czyli mieszkańcy tuneli ściekowych. – Obalenie komunistycznego … więcejZwycięzcy Road To Mystic promują nowy singiel